Author Topic: Csevegő  (Read 86229 times)

Nimitz

• Guest
Csevegő
« on: October 21, 2011, 09:44:08 pm »
Sziasztok magyar CFF-s lányok és fiúk!
Nagy örömömre újraindult a játék. Eljutottam arra a pontra, hogy időszerű megkérni a górét (oscacom-ot) legyen oly szíves és nyisson nekünk is egy magyar nyelvű fórumot, hogy amennyiben ha van rá igény itt cserélhessünk tapasztalatot egymással a játékról.
Remélem használjuk, használjátok és hasznunkra lesz.
Ne fogjátok visza magatokat!
Sok sikert!

EDIT:
Bemásoltam az első hsz.-ba is, hogy az újak is egyből megtalálják.

« Last Edit: November 06, 2011, 11:48:12 pm by Nimitz »

hellan

• Guest
Re:Csevegő
« Reply #1 on: October 25, 2011, 11:12:39 am »
Üdv!

Szerencsére nem egyedüli magyar vagyok itt úgy látom. :)

Nimitz

• Guest
« Reply #2 on: October 25, 2011, 02:55:45 pm »
Hurrá!
Üdv, örülök, hogy máris jelentkezett valaki. Azt gondoltam lesz vagy 1 hét mire vki a fórumra is beregel, miután olvassa, h van magyar fórum, de felűlmúltad a várakozásaimat.  :D
Legalább lesz kivel tapasztalatot cserélni, de addig is:

Mi a csapatod neve, melyik osztályban vagy?

hellan

• Guest
« Reply #3 on: October 25, 2011, 10:54:38 pm »
Beki Team 4b2

Nimitz

• Guest
« Reply #4 on: October 26, 2011, 12:22:27 am »
Nem vagyok túl tapasztalt, de ha van vmi amiben tudok segíteni, vagy van kérdésed amire tudok válaszolni, írj!
Maximum ötletelek.  :D

Gila11

• Guest
« Reply #5 on: October 26, 2011, 01:24:37 pm »
Csáó

Jön a Vuelta Espana :) Milyen csapattal  mentek?

Én beraktam  3 jó hegyit, 1 sprintert és 1 tt-ést.

Ki mit edz?
Úgy vagyok vele, hogy először kondiban kéne utolérni magukat, aztán a főbb skillek  mennek majd.

Nimitz

• Guest
« Reply #6 on: October 26, 2011, 11:35:47 pm »
Szia!
Na végre idetaláltál!  ;D

Én ezt most inkább kihagyom, inkább edzünk. És abban sem vagyok biztos,h fel akarok menni a 2.oszt-ba már a köv szezonba. A Vuelta végére legalább kiderűl, h el tudom-e bukni az 5. helyet.

Kondi? Akarod mondani stamina? Az nem túl jó, mert általában 10-15 % között van a súlya egy szakaszra, extrém esetben megy e fölé, mondjuk egy hosszú hegy.
Eleinte fő skillt edzegesdd ,azok (sprint, hegy, domb, TT, macskakő?) 45-35 % körüli súllyal vannak egy szakaszon, attól függően mivel van még fűszerezve a szakasz.
Magyarul 3 állóképességet kell edzened minimum, hogy egyenértékű legyen 1 főskill edzéssel a bringás fejlődése. Főskill 80-90 -ig utána jöhetnek a kieg. skillek.
Mondjuk akiket általában kezdésnek kiosztanak bringások, elég gyatrák. Szerezni (húzni esetleg venni) kell fiatalokat, nagyrészük jobb lesz, mint akik vannak.
Egy kis segítség, ez még a régi CFF-hez készűlt ,de igen jó kis segítség így indulásnál, érdemes letölteni ,segít tisztábban látni.  ;)

Bringásbecslő excell tábla:
http://85.52.224.56/smf/index.php/topic,310.0.html

Ahogy én nézegettem a szakaszokat a hegyimanóknak áll a dolog (bár ez nem egyértelmű), de őket edzik a legtöbben. Én maradtam a dombosoknál, majd meglátjuk mire megyünk.

Uhh nem akartam ennyit írni ,de így jött ki.
Hajrá!

EDIT: bár a játék sokmindneben változott,a régi magyar nyelvű CFF segédletet is felteszem ide, hátha másnak jól jön az alapokat megérteni.

Régi magyar nyelvű segédlet:
http://www.wupload.com/file/1201101006/Old_CFF_segédlet_HUNGARIAN.doc
« Last Edit: October 27, 2011, 11:38:46 pm by Nimitz »

Gila11

• Guest
« Reply #7 on: October 27, 2011, 02:28:40 pm »
ó, köszi

na ezt nem tudtam, hogy előbb a főskillt célszerűbb nyomni :)

Gila11

• Guest
« Reply #8 on: October 27, 2011, 02:38:53 pm »
ó, köszi

na ezt nem tudtam, hogy előbb a főskillt célszerűbb nyomni :)
az mit jelent, hogy  revs of level 85?

az edzőm specije dombos, akkor azzal kezdjem a főskillt edzeni?

Nimitz

• Guest
« Reply #9 on: October 27, 2011, 11:31:33 pm »
Na. Az hogy az edződ milyen speces ne legyen gond, csak 1000 euro megváltoztatni.
5 főskill van ,de mindegyikhez más, vagy más súlyal tartoznak mellékskillek. A főskill és a mellékskillek súlya, mértéke az adott szakasz karakterisztikájától függ.
De egy alapvető példa: Teljesen sík Sprint szakasz--->
Főskill: sprint, másodlagos: sík, harmadlagos: technika, aggresszíó, csapatmunka + szakasz hosszúságától függően harmadlagosan-negyedlegesen: állóképesség.
Pl. Pantani tools szerint egy becslés egy 180 km-es sporintszakaszra:
sprint: ~40%,  sík: ~22%,  technika:~11%, aggresszíó:~11%, csapatmunka: ~10% állóképesség: ~6%.

És ugyanígy hasonlóan a többi típusú szakasznál. Vegyes szakaszokon értelemszerűen átfedések.
Ez az egész a HELP-be a Importance of the skills in the races részben le van írva máshogy, érdemes (kell) megnézni.

Neked kell eldöntened, h alapvetően milyen típusú bringásokat akarsz nevelni.
Sprinter, hegyimenő, dombos, időfutamos, (macskaköves) vagy esetleg tour versenyzőket és ehez kell edzőt választanod és megfelelő fiatalokat összeszedni.

Megint nem akartam ennyit írni és ennyire szájbarágós lenni. Bocs.  :D
Hajrá!  

Gila11

• Guest
« Reply #10 on: October 31, 2011, 12:34:07 am »
A kicsorbult kerék ikon az bukást jelent vagy technikai problémát? :)

Nimitz

• Guest
« Reply #11 on: November 01, 2011, 03:00:05 pm »
A kicsorbult kerék ikon az bukást jelent vagy technikai problémát? :)
A régi CFF segédletben is benne van: "Ez az ábra azt jelenti, hogy a bringásod defektet kapott..."
:)

Turul

• Guest
« Reply #12 on: November 03, 2011, 12:26:07 pm »
Sziasztok!
Végre sikerült eddig eljutnom!
Jó egy hete játszom, nagyon bejött eddig a játék! Sikerült két viszonylag jó idősebb szabad státuszú bringást találnom (mondjuk bogarásztam is eleget), a Vueltán pedig nem várt sikereket értünk el egy szakasz 2. hellyel, és egy duplázással (1,2. hely) Szóval eddig nekem bejön a játék. :)

Nimitz

• Guest
« Reply #13 on: November 03, 2011, 01:52:04 pm »
Szia és hurrá!
Üdv a fórumon. Örülök, hogy más is idetalál. :)
Így lesz kivel, kikkel tapasztalatot cserélni.

Turul

• Guest
« Reply #14 on: November 03, 2011, 08:02:18 pm »
Így van, és külön örülök, hogy Gila barátom itt is jelen van! :)