Author Topic: Csevegő  (Read 86227 times)

jaxika

• Guest
Re:Csevegő
« Reply #30 on: November 19, 2011, 08:19:58 pm »
Na, kinek hogy ment a Parizs-Nizza? Nalam Omar az utolso szakaszon a 10rol feljott az 1. helyre + meg 2 versenyzom bejott a top10be. Soha rosszabb korversenyt:)

Nimitz

• Guest
« Reply #31 on: November 19, 2011, 11:05:58 pm »
Gratulálok!
Amúgy Omarral, meg hagyjál minket békén, nagyon belenyúltál. Én ha újra választhatnak free cyclert, valószínű máshogy csinálnám. Tényleg Omar skilljeit, ha nem titkolod átdobhatnád  privát mailbe.  ;)

Szóval Párizs-Nizza. Nekünk szponzor verseny volt és 9. hely volt a cél, ezt abszolváltuk. Leadernek az egyik dombos-hegyes manómat Cedric Daelemans-t neveztem és a segítője Aurore többször igen-igen jól segítette. Összehoztak egy 1. és egy 2. helyet. Így összetettben a 3. hely lett a miénk nyavalyás 6 mp-vel lemaradva az ezüstről, bár az is igaz a 4.-et csak 5 mp-el előztük meg. Szóval szoros volt, de én összességében teljesen elégedett vagyok. Talán az utolsó hegy-lejtő-sik-hegy szakaszon lehetett volna jobb a taktikánk. Tényleg itt ti mit nyomtatok?
Én a leadernek FCNNV-t. Úgy tűnik nem volt annyira jó húzás. Az első hegyen elmentünk az első bolyba 4-en a calm-al visszaestünk a 2. 13 fős bolyba, a 4. szektorba ellépett tőlünk még egy 4 fős csoport, így már csak a 3. 9 fős bolyból vártuk a hegymászást, ott kaptunk még pár mp-t az elöttünk állóktól, de volt aki mögénk esett vissza és olyan is volt aki kicsit lehagyott a mi bolyunkból, így összességében a 8. helyet csíptük meg így  ezen a szakaszon, ami lehet akár reális is, de egy kicsit végezhettünk volna előrébb.
Na hajrá srácok!

ui.: Bocs, ha túl hosszú voltam, csak úgy kijött belőlem.  ;D

Yakuman

• Guest
« Reply #32 on: November 20, 2011, 06:03:04 am »
Na hál' istennek sikerült bejutni a fórumra, tegnap valami hibát írt regisztrációnál, ami mára eltűnt, pedig ugyanúgy csináltam mindent :D Mindegy, MOL-Synergon, TT-edző jelentkezik :)

Párizs-Nizza nálam abszolút csalódás egy összetettbeli 5. hellyel, Freddie Mountnak minden skillje megvolt nagyjából ahhoz, hogy jól menjen, de valamiért nem ment neki a dombos-hegyes szakaszokon. A 4. szakaszt talán taktikailag is elszúrtam, túl lazára vettem az elejét. Ha jól rémlik, az utolsó szakaszon VCNNF taktikát nyomtam, nekem sikerült ottmaradni az élbolyban a lejtős calmmal, aztán a végén befutott Mount másodiknak.

jaxika

• Guest
« Reply #33 on: November 20, 2011, 08:49:08 am »
Udv, Yakuman. Orulunk neked es a TT edzesednek is:) Grat mindkettotoknek a 3. es 5. helyert. En Omarral FNCCF-t mentem, az elso hegyen el is ment mindekitol, lejton meg rarakott, a sikon picit faragtak, de aztan az utolso hegyen szepen odarakta az idokulonbsegeket. Nimitz, majd atkuldom Omar ertekeit, de annyit mondhatok, hogy hegyes szakaszra 69 koruli atlaga van (amivel sajna spanyol valogatottba nem fer be mert csak kb. 12., hegyi idofutamra beferne, de az iden nem lesz).

Nimitz

• Guest
« Reply #34 on: November 20, 2011, 11:33:19 am »
Yakuman örülök, hogy sikerült, üdv itt is!
Turullal (Budvarka) együtt mi hárman magyarok remélem szépen felpiszkáljuk majd a többi 3d-s idegeit. :)

Nimitz

• Guest
« Reply #35 on: November 20, 2011, 11:24:06 pm »
Amúgy Yakuman, tök jó, hogy TT-t edzel, így legalább aktív, szűk kis társadalmunknál megoszlik a ki mit edz dolog, ez jó lehet a válogatottnál, és szinte biztos lesz előbb-utóbb mindenkinek válogatott bringása.
Elvben jelenleg a helyzet:
MOL-Synergon - TT
Jaxi Team - Sprint
Wheels_of_Nimitz - Domb
Budvarka(Turul)- nem tudom, talán macskakő...?
Turul, mit edzel a srácoknak?

Mondjuk az komoly, hogy a játékban talán legfontosabb skill-t a hegyet egyikünk sem edzi (egyelőre).
Bár ez válogatott szinten nem zavaró.

Turul

• Guest
« Reply #36 on: November 21, 2011, 12:11:09 pm »
Először is Yakumant üdvözlöm, örülök, hogy mindhárman itt vagyunk  a fórumon, már csak a Tekergőket kellene bevonni a játékba.
Én összevissza edzek, kinél mit. Macskakőre a két rutinom ügyes a fiatalok nem. Zömmel sprintereket szoktam húzni, hátha valamelyik másik értéke is jó lesz.
Van néhány gyenge pár középszerű versenyzőm, meg egy-két ígéretesebb, ha nem gond bemásolom az értékeiket, és arra edzem amelyik jobb lehet.

László Füzi   Age : 21   Wage : 847
Stamina : 59   Sprint : 12   Climbing : 63
Flat : 57   Cobblestone : 64   Technique : 69
Downhill : 41   Hills : 3   Aggressiveness : 20
Time Trial : 27   Teamwork : 39   Experience : 1 Érdemes erőltetni macskakőre?

Kálmán Haraszti   Age : 20   Wage : 858
Stamina : 24   Sprint : 40   Climbing : 20
Flat : 50   Cobblestone : 70   Technique : 34
Downhill : 0   Hills : 67   Aggressiveness : 41
Time Trial : 41   Teamwork : 73   Experience : 1 Ugyanez, macskakő esetleg hegy?

József Gyurta   Age : 20   Wage : 816
Stamina : 56   Sprint : 50   Climbing : 20
Flat : 45   Cobblestone : 47   Technique : 16
Downhill : 34   Hills : 69   Aggressiveness : 22
Time Trial : 6   Teamwork : 51   Experience : 0 hegyre érdemes lenne edzeni?

Tas Antal   Age : 21   Wage : 857
Stamina : 57   Sprint : 66   Climbing : 11
Flat : 59   Cobblestone : 34   Technique : 16
Downhill : 69   Hills : 63   Aggressiveness : 44
Time Trial : 6   Teamwork : 30   Experience : 1 Őt is talán hegyre kellene edzeni?

Várom a véleményeket, és persze a válogatottnak a kedvére edzeném bármelyiket, ha esélyes lehet.

jaxika

• Guest
« Reply #37 on: November 21, 2011, 12:43:50 pm »
Annyit tudok mondani, hogy hegyre semmikeppen ne edzd oket. Tul alacsony. Nem tudom mar volte szo rola, de az ifik edzeseneke lenyege az lenne, hogy eloszor is huzni kell egy 60+os ifit abbol az ertekbol amit edzeni szertenl, persze nem art ha jok a kegeszito skilljei. Meg persze az se, ha 19 eves. NAmarmost biztos olvastad, hogy 22 eves korukig evente atlag 2 pontot meg no minden skilljuk (youth bonus). Tehat jo lenne a tehetseges ifit mondjuk 21 eves kora vagere felhizni foskillbol 90re, mert ugye azutan (persze mar 80 felett is), durvan belassul az edzes, de a fenti esetben a rendes edzesen kivul ugye kap meg 2 skillt.n  Adok egy peldat is a jobbe erthetoseg kedveert:
Szervác Rácz   Age : 20   Wage : 573
Stamina : 16   Sprint : 76   Climbing : 31
Flat : 61   Cobblestone : 40   Technique : 26
Downhill : 26   Hills : 27   Aggressiveness : 17
Time Trial : 31   Teamwork : 40   Experience : 0

Egyik legetehestegesebb versenyzom. En sprintet edzek, ami 100%os edzest ad neki a sprintre. Namarmost, jo lenne ha 21 eves korara a sprintje elerne a 90t. HA ez sikerul (bar eleg ketes), akkor meg 22 eves koraban a rendes edzesen kivul kap meg +2 sprint skillt is, tehat jo esetben 93-94 lenne 22 eves korara. Persze ez mind csak szintiszta elmelet, ehhez jo ifik es jo edzesbeosztas kell.
Mint a tobbiek esetebn is lathattad, megeri egyvalamire koncentralni. Persze ha van jo mas tipusu versenyzod mint az alap edzesed, akkor azt toljad nekik (persze igy az csak 70%os lesz).

jaxika

• Guest
« Reply #38 on: November 21, 2011, 04:56:32 pm »
Tirrenora milyen tipusu emberkeket neveztek? En ezuttal a dombosokat kihagyom, megy Omar es 4 sprinter:)

Turul

• Guest
« Reply #39 on: November 22, 2011, 09:58:42 am »
Nekem nincs esélyes versenyzőm, Tast neveztem be vezérnek a jó sprint és a jó lejtőmenés végett, meg négy tölteléket. Eddig nem is áll rosszul, de az utolsó szakaszon szegény a sereghajtók közt lesz.

jaxika

• Guest
« Reply #40 on: November 22, 2011, 11:06:29 am »
Turul, ha nem gond ma vegignezek a versenyzoid kozott s adok tanacsot, hogy mit edzzel:)

Nimitz

• Guest
« Reply #41 on: November 22, 2011, 11:11:42 am »
Na próbálok végre írni. :)
Turul!
Először is szerintem nem túl jó, ha össze-vissza edzel mindent, mivel "You train this speciality at 100% and the others at 70%" , ez a szabály létezik, így sok esetben elesel 30% edzéstől. Érdemesebb szerintem kialakítani egy olyan csapatot, ahol 12-15 bringás ugyanazt edz, persze a kiugróan más típusú bringásoknl bele ekll törődni a -30%-ba, így ahogy én dombot edzek, ezt a sprinterem és a hegyimanóm ezt szenvedi, de lehetnek átfedések pl. ha majd lejtmenetet edzek, az mehet a hegyimanómnak, vagy ha esetleg síkra adom a fejem, az jó a sprinteremnek.
Sajnos ,míg az ember kialakítja a csapatot az elején ehez összeszedni a bringásokat kicsit hosszadalmasabb ,de ez az izgalmas benne.
Így első blikkre:
Fűzi - hegyes, hegyes-síkos szakaszokon jó
Haraszt - macskaköves (sík és domb is) szakaszokon jó, mondjuk kár,h 0 dh-ja van
Gyurta - szintén macskás
Tas Antal - meg dombos-sprintes-en mehet igen jókat (holnap hajnalban szerintem jól fog menni nagyon).

Szóval, itt az Általános fórum első posztjába linkeltem egy excell táblát, elég sok alap típusú szakasz van benne, persze sok mix típus nincs benne, de nagyon jó kis támpontokat ad, plussz a %-okból meg lehet érezni, tanulni, hogy hol mi fontos.
Ha bemásolod a csapatodat, tisztább képet kapsz. Ha még nem szedted le, akkor javaslom tedd meg mindenképp.
Jaxi! Szervác Rácz nem rossz ,de nem gáz szerinted a nagyon alacsony aggri? Amúgy amit az edzésről írtál az szerintem is állja a helyét, persze, ha vki stage racer bringást akar, akkor nem biztos. :)
Tirreno Adriatico:
Hát ez necces ,ilyen hegyes sprintes manóm egyáltalán nincs. Így maradt a sprinterem Tirado ,aki még a dombos szakaszokon nem készül ki, de ez a tegnapi hegyes nem tetszett neki. Mivel nincs is más sprinterem, hozzácsaptam két dombost, akinek van némi sprintje mutatóba a lejtmenetük meg olyan 50 körüli. :)
Ettől függetlenül még összetettben Tirado a 6. helyen áll 53 mp-el lemaradva. Tegnap a 15.-re volt elég, ez jobb volt mint gondoltam. Ma kevesebb hegy kell akár beférhetne a 10-be is, pláne úgy hogy a favoritok között említik a nevét kiváncsi leszek. Holnap hajnalban jól kéne mennünk,de az utsó szakaszon számunkra kipurcanás lesz.  ;D

Nimitz

• Guest
« Reply #42 on: November 22, 2011, 11:13:39 am »
Közbe látom Jaxi írt, szerintem érdemes rá hallgatni ,nem hiába ő a Válogatott trénere!  ;D

Nimitz

• Guest
« Reply #43 on: November 22, 2011, 11:34:44 am »
Ja amúgy aki megnyerte 3d-be 28 mp előnnyel a 15. versenyt (Tirreno Adriatico 2. szakasza), azt meg akartam venni (szándékosan nem írom a nevét) ,de sajna nem volt rá elég a pénzem, így lecsúsztam róla. Picit morcos vagyok, de ez van. Az ő skilljei:
Stamina : 75 Sprint : 11 Climbing : 80
Flat : 69 Cobblestone : 14 Technique : 63
Downhill : 66 Hills : 36 Aggressiveness : 25
Time Trial : 20 Teamwork : 37 Experience : 0
Egy jó pár versenyt be fog húzni a csoportban.  ???
Szerintem még Omar-t is szorongatná.

jaxika

• Guest
« Reply #44 on: November 22, 2011, 12:02:39 pm »
Na. Beneztem kicsit a Budvar csapatahoz:) Eloszor a rossz hir. Eleg sok a kukas versenyzo, 3-4t siman, de akar tobbet is el kell zavarni. Csak az ertekes helyet foglaljak. Helyettuk kell huzni ifiket, sima huzassal+international scout. A tehetseges versenyzoidet nezve pedig azt tancsolnam, hogy a fo edzestipusod macska v sprint legyen. Talan a macska lenne a legjobb valogatott szempontbol is. Ez azt jelentene, hogy az edzett tipust lenne erdemes huzni is, a 100%os edzes miatt.