Author Topic: Danske ryttere | GV Lists  (Read 17726 times)

TeamSolex

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2993
  • Training a NewGen with Dr._Andrei_Mikhailov
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #315 on: April 27, 2017, 02:33:05 pm »
Tak for indsatsen, Solex.

Mine halvhjertede beregninger giver åbenlyst Bundgaard bedste talent - formentlig 4. Korsholm og Michelsen ligner talent 2'ere, mens både Prisholt og Erfurth desværre roder helt nede på talentbarometret. Min store stjerne Fevola ligger lunt med en 3'er, mens jeg i hele min flok formentlig kun har en enkelt rytter med talent 5, nemlig belgiske Vandevelde-Peter.
Tror mig at det bliver væsentligt lettere at bestemme efter U23. Så ser du tydeligt en forskel, og specielt når du skal igennem 80-90 intervallet. Her kommer det virkelig til udtryk

TeamSolex

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2993
  • Training a NewGen with Dr._Andrei_Mikhailov
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #316 on: April 28, 2017, 01:38:09 pm »
U20 GV Sæson 32 - efter draft2

U20 pulje: 64 ryttere

SPRINT
Amdi Iversen1961,03CyanideCN_
Sebastian Sørensen1960,68ProSCycling
Kurt Krøjgaard1957,74BrancosRacing
Mathias Fauerholt1956,01ProSCycling
Bjarke T.Olsen1955,42CyanideCN_
Daniel Kjærgaard1954,73AAABBBCCC
Anders Ankerstjerne1954,32TeamSolex
Theis Grandahl1954,11MpgNTC
Tim Hermansen1954,08Stumpers63
Søren Rentslev1953,93Carreteria
Zack Mæhle1952,93ProSCycling
HILL - SPRINT
Espen Sandstrand1953,46CyanideCN_
Renè Bonde1953,22Stumpers63
Ole Hansen1952,76CyanideCN_
Filip Ahlefeldt-Laurvig1951,11Rossocrociati
Johan Brokmose1950,86MpgNTC
Eddie Karstad1950,24Cachuflines
Malte Ankjær1950,12ProSCycling
Bjarke T.Olsen1949,51CyanideCN_
Jarl Mathiasen1949,35LægerHeltUdenGrænser
Tim Hermansen1949,25Stumpers63
Magnús Altenburg1948,51BIKEBARRACHINA
COBBLESTONE
Magnus Hvistendahl1957,88CessiApedali
Anders Ankerstjerne1956,55TeamSolex
Malte Ravn1955,38Salpeters
Rune Sørensen1953,45Cabrasverdes
Steffen Blaaberg1952,95FacHaBortoLo
Philip Katkjær1952,23TeamTimidus
Rasmus Marcussen1951,90BluesBr17
Jakob Pøtzsch1951,25CyanideCN_
Theis Grandahl1950,50MpgNTC
Gustav Klausen1950,48Salpeters
Bob Tind1949,93Cachuflines
COBBLESTONE - HILL
Magnus Hvistendahl1955,23CessiApedali
Ricky Ljungberg1953,98asbbank
Frederik Falk1951,13Fumeteam
Bob Tind1951,05Cachuflines
Ole Hansen1950,70CyanideCN_
John Stuhr1950,62SFA
Malthe Holmgaard1950,27CCT
Matthias Fohlmann1950,19corroveloce
Filip Ahlefeldt-Laurvig1950,04Rossocrociati
Philip Katkjær1949,74TeamTimidus
Johan Brokmose1949,53MpgNTC
HILL
Frank Petersen1954,75Alingui
Klaus Sandbeck1954,71Pizzaboys
Espen Sandstrand1953,73CyanideCN_
Ole Hansen1953,50CyanideCN_
John Lambæk1953,45Fumeteam
Johan Brokmose1953,06MpgNTC
Finn Frandsen1952,99Reekse_Verkuhss
Renè Bonde1952,17Stumpers63
Kim Lykke1952,10Team_Boogie_Woogie
Magnus Hvistendahl1951,26CessiApedali
Renee Skødt1950,88TeamTimidus
MOUNTAIN - HILL
Jørgen Enemark1955,89GMV_Cycling
Finn Frandsen1955,60Reekse_Verkuhss
Klaus Sandbeck1955,32Pizzaboys
Finn Tøllvig1955,21Fumeteam
Eddie Karstad1953,40Cachuflines
John Lambæk1953,34Fumeteam
Bob Tind1952,11Cachuflines
Bob Absalon1951,57TeamKongGeorg
Hans Rytke1950,97RealityCyclists
Alan Brøndsted1949,89Capernaum
Frederik Falk1949,79Fumeteam
MOUNTAIN
Jørgen Enemark1959,00GMV_Cycling
Henrik Lauritsen1957,85TeamKongGeorg
Marc Storm-Christensen1957,25plopsala
Finn Frandsen1956,65Reekse_Verkuhss
Klaus Sandbeck1956,20Pizzaboys
Bob Absalon1955,95TeamKongGeorg
Finn Tøllvig1955,05Fumeteam
Hans Rytke1954,45RealityCyclists
Jonatan Knappe1954,20GMV_Cycling
Mark Nymark1953,80Capernaum
Nicolai Sandholm1952,65fantasmi
GRIMPEUR
Jørgen Enemark1961,51GMV_Cycling
Bob Absalon1959,34TeamKongGeorg
Nikolai Grøndahl1959,28TeamSolex
Henrik Lauritsen1959,15TeamKongGeorg
Finn Frandsen1959,00Reekse_Verkuhss
Marc Storm-Christensen1958,79plopsala
Hans Rytke1957,13RealityCyclists
Eddie Karstad1957,03Cachuflines
Alan Brøndsted1956,85Capernaum
Jonatan Knappe1954,61GMV_Cycling
Klaus Sandbeck1954,58Pizzaboys
TIME TRIAL
Jimi Støvring1958,68RealityCyclists
Matthias Fohlmann1957,38corroveloce
Steffen Blaaberg1956,76FacHaBortoLo
Jonatan Nordentoft1955,83Mollema92
Jonatan Knappe1955,20GMV_Cycling
Kurt Henriksen1954,89TeamKongGeorg
Jakob Pøtzsch1953,75CyanideCN_
John Lambæk1952,90Fumeteam
Johann Drachmann1952,38TeamKongGeorg
Nicky Gregersen1951,21TeamSolex
Tim Hermansen1950,85Stumpers63
« Last Edit: April 28, 2017, 03:02:35 pm by TeamSolex »

Timidus

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1600
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #317 on: April 28, 2017, 01:54:33 pm »
Kan du måske lave et rytter count også editeret ind i indlægget? :-) Ikke at jeg helt har styr på om det har været med de seneste sæsoner - men det er jo også interessant hvordan størrelsen isoleret set rykker sig. 

TeamSolex

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2993
  • Training a NewGen with Dr._Andrei_Mikhailov
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #318 on: April 28, 2017, 03:02:55 pm »
done

TeamSolex

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2993
  • Training a NewGen with Dr._Andrei_Mikhailov
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #319 on: May 17, 2017, 11:38:43 am »
U20 GV Sæson 32 - efter draft3

U20 pulje: 92 ryttere
Weekly analyze will up around Friday in this thread. Read more..

SPRINT
Amdi Iversen1963,22CyanideCN_
Sebastian Sørensen1962,76ProSCycling
Kurt Krøjgaard1959,60BrancosRacing
Mathias Fauerholt1957,66ProSCycling
Bjarke T.Olsen1957,41CyanideCN_
Phillip Krogh1956,93ProSCycling
Tim Hermansen1956,80Stumpers63
Daniel Kjærgaard1956,33Ringstead
Søren Rentslev1955,82Carreteria
Zack Mæhle1955,65ProSCycling
Anders Ankerstjerne1954,75judaspriest
HILL - SPRINT
Espen Sandstrand1955,00CyanideCN_
Ole Hansen1954,52CyanideCN_
Mattias Kallesø1953,91corroveloce
Patrik Håkonsson1953,09CyanideCN_
Filip Ahlefeldt-Laurvig1952,03Rossocrociati
Johan Brokmose1951,91MpgNTC
Malte Ankjær1951,83ProSCycling
Adam Lauritzen1951,37CyanideCN_
Tim Hermansen1951,25Stumpers63
Bjarke T.Olsen1951,02CyanideCN_
Eddie Karstad1950,91Cachuflines
COBBLESTONE
Ricki Plaza1960,78Audax
Magnus Hvistendahl1959,10CessiApedali
Malte Ravn1957,55Salpeters
Anders Ankerstjerne1957,45judaspriest
Rune Sørensen1955,40Cabrasverdes
Steffen Blaaberg1953,95FacHaBortoLo
Ralf Bolt1953,53Team_Boogie_Woogie
Philip Larsen1953,10TeamCubeDuval
Philip Katkjær1952,38MGTEAM
Rasmus Marcussen1952,23BluesBr17
Gustav Klausen1952,00CyclingRuddervoorde
COBBLESTONE - HILL
Ricky Ljungberg1955,79asbbank
Magnus Hvistendahl1955,75CessiApedali
Jimmy K.Poulsen1954,33TeamTimidus
Jim Mørkøv1953,61Salpeters
Frederik Falk1952,05Fumeteam
Bob Tind1951,86Cachuflines
John Stuhr1951,59SFA
Ole Hansen1951,33CyanideCN_
Henrik Ásgrimsson1951,13LægerHeltUdenGrænser
Malthe Holmgaard1950,95GMV_Cycling
Matthias Fohlmann1950,79corroveloce
HILL
Klaus Sandbeck1955,48Pizzaboys
Johny Nielsen1954,72Mecatoneuno99
Espen Sandstrand1954,50CyanideCN_
Matti Bach-Jørgensen1954,46goldoniteam
Johan Brokmose1954,26MpgNTC
John Lambæk1954,23Fumeteam
Ole Hansen1954,22CyanideCN_
Finn Frandsen1953,89Fumeteam
Kim Lykke1953,85Godojeños
Oskar Mølgård1953,52TeamSolex
Espen Hoffmann1952,80Godojeños
MOUNTAIN - HILL
Klaus Sandbeck1955,48Pizzaboys
Johny Nielsen1954,72Mecatoneuno99
Espen Sandstrand1954,50CyanideCN_
Matti Bach-Jørgensen1954,46goldoniteam
Johan Brokmose1954,26MpgNTC
John Lambæk1954,23Fumeteam
Ole Hansen1954,22CyanideCN_
Finn Frandsen1953,89Fumeteam
Kim Lykke1953,85Godojeños
Oskar Mølgård1953,52TeamSolex
Espen Hoffmann1952,80Godojeños
MOUNTAIN
Jørgen Enemark1961,35GMV_Cycling
Freddy Nielsen1960,35Capernaum
Henrik Lauritsen1959,40TeamKongGeorg
Finn Frandsen1959,00Fumeteam
Marc Storm-Christensen1958,95Hardforks
Klaus Sandbeck1958,35Pizzaboys
Philip Nyström1957,80teguesteam
Bob Absalon1957,75TeamKongGeorg
Finn Tøllvig1957,25Fumeteam
Jonatan Knappe1956,40GMV_Cycling
Jannik Johansen1956,35Capernaum
GRIMPEUR
Jørgen Enemark1963,89GMV_Cycling
Jannik Johansen1961,93Capernaum
Nikolai Grøndahl1961,44innioraths
Finn Frandsen1961,37Fumeteam
Bob Absalon1961,15TeamKongGeorg
Henrik Lauritsen1960,74TeamKongGeorg
Theis Pedersen1960,48TeamKongGeorg
Marc Storm-Christensen1960,48Hardforks
Philip Nyström1960,13teguesteam
Eddie Karstad1959,87Cachuflines
Freddy Nielsen1959,72Capernaum
TIME TRIAL
Patrik Pilkjær1963,16CyanideCN_
Jimi Støvring1958,68Hardforks
Steffen Blaaberg1958,36FacHaBortoLo
Matthias Fohlmann1957,93corroveloce
Rune Knørr1957,74trekgvsu
Kurt Henriksen1956,65TeamKongGeorg
Ralf Bolt1956,50Team_Boogie_Woogie
Mark Kühle1956,29Oricaalpecin
Jonatan Knappe1956,20GMV_Cycling
Jonatan Nordentoft1955,83Mollema92
Nikolaj Andersson1955,44TeamSolex

TeamSolex

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2993
  • Training a NewGen with Dr._Andrei_Mikhailov
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #320 on: June 04, 2017, 02:10:41 pm »
U20 GV Sæson 32 - efter draft4
U20 pulje: 94 ryttere
Read more about the riders here..

Sprint:
Amdi Iversen1965,21CyanideCN_
Sebastian Sørensen1964,43ProSCycling
Kurt Krøjgaard1961,59BrancosRacing
Mathias Fauerholt1959,79ProSCycling
Bjarke T.Olsen1959,53CyanideCN_
Magnus Vorre158,98TeamTimidus
Phillip Krogh1958,85ProSCycling
Tim Hermansen1958,19Stumpers63
Søren Rentslev1958,04Carreteria
Daniel Kjærgaard1957,87Ringstead
Zack Mæhle1957,04ProSCycling


Hill-Sprint:
Espen Sandstrand1956,68CyanideCN_
Ole Hansen1955,65CyanideCN_
Magnus Vorre155,59TeamTimidus
Mattias Kallesø1955,19corroveloce
Patrik Håkonsson1954,21CyanideCN_
Johan Brokmose1953,69MpgNTC
Filip Ahlefeldt-Laurvig1953,28Rossocrociati
Simon Munthe153,27Shopitos_Cycling
Malte Ankjær1953,22Kelme4ever
Kenneth Kloch152,35CyanideCN_
Tim Hermansen1952,33Stumpers63



Cobblestone:
Ricki Plaza1961,95Audax
Magnus Hvistendahl1960,38CessiApedali
Malte Ravn1958,98Pitisito
Anders Ankerstjerne1958,65judaspriest
Steffen Blaaberg1954,58FacHaBortoLo
Ralf Bolt1954,18EclipseCyclingClub
Gustav Klausen1954,00CyclingRuddervoorde
Dan Marcuslund153,85Lugnanese
Philip Larsen1953,83TeamCubeDuval
Jakob Pøtzsch1953,70MapeiSpain
Rasmus Marcussen1953,50BluesBr17




Cobble-Hill:
Ricky Ljungberg1956,93asbbank
Magnus Hvistendahl1956,78CessiApedali
Jimmy K.Poulsen1955,49Bikeos
Jim Mørkøv1954,79Pitisito
John Stuhr1952,88SFA
Henrik Ásgrimsson1952,45LægerHeltUdenGrænser
Bob Tind1952,33Cachuflines
Frederik Falk1952,23Fumeteam
Ole Hansen1951,99CyanideCN_
Filip Ahlefeldt-Laurvig1951,92Rossocrociati
Matthias Fohlmann1951,90corroveloce



Hill:
Kim Lykke1956,05Godojeños
Klaus Sandbeck1955,71Pizzaboys
Espen Sandstrand1955,38CyanideCN_
Johan Brokmose1954,96MpgNTC
Sune Løvqvist1954,70CyloN
John Lambæk1954,65Fumeteam
Finn Frandsen1954,59Fumeteam
Renee Skødt1954,30IslasCanarias
Oskar Mølgård1954,22TeamCubeDuval
Brian Skibby153,78TeamSolex
Magnus Hvistendahl1953,11CessiApedali



Mountain-Hill:
Finn Frandsen1959,00Fumeteam
Jørgen Enemark1958,81GMV_Cycling
Finn Tøllvig1958,43Fumeteam
Klaus Sandbeck1958,12Pizzaboys
Matti Storm-Christensen1956,57Capernaum
John Lambæk1956,54Fumeteam
Eddie Karstad1956,50Cachuflines
Philip Nyström1956,12teguesteam
Bob Tind1955,41Cachuflines
Theis Pedersen1955,36TeamKongGeorg
Bob Absalon1954,27TeamKongGeorg



Mountain:
Jørgen Enemark1962,85GMV_Cycling
Freddy Nielsen1961,70Capernaum
Henrik Lauritsen1961,55TeamKongGeorg
Finn Frandsen1960,95Fumeteam
Joachim Mørland1960,35Capernaum
Philip Nyström1960,15teguesteam
Klaus Sandbeck1959,90Pizzaboys
Alan Brøndsted1959,65Capernaum
Finn Tøllvig1959,35Fumeteam
Bob Absalon1959,20TeamKongGeorg
Marc Storm-Christensen1959,15Hardforks



Grimpeur:
Jørgen Enemark1965,48GMV_Cycling
Jannik Johansen1964,31Capernaum
Nikolai Grøndahl1963,57innioraths
Finn Frandsen1963,23Fumeteam
Henrik Lauritsen1962,89TeamKongGeorg
Bob Absalon1962,63TeamKongGeorg
Philip Nyström1962,51teguesteam
Theis Pedersen1962,32TeamKongGeorg
Eddie Karstad1961,24Cachuflines
Freddy Nielsen1961,10Capernaum
Hans Rytke1960,88innioraths



Time Trial:
Patrik Pilkjær1964,75fantasmi
Jimi Støvring1959,68Hardforks
Sofus Beefschow1959,47Canes
Steffen Blaaberg1959,41FacHaBortoLo
Rune Knørr1959,09REALBETISBalompie
Matthias Fohlmann1958,52corroveloce
Ralf Bolt1958,09EclipseCyclingClub
Nikolaj Andersson1957,79CerrazoB
Mark Kühle1957,10Oricaalpecin
Jonatan Nordentoft1956,83Mollema92
Jonatan Knappe1956,20GMV_Cycling

TeamSolex

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2993
  • Training a NewGen with Dr._Andrei_Mikhailov
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #321 on: June 17, 2017, 01:29:01 am »
ABS GV update season 33
Ryttere: 1139


Det er stadig trekløveret der dominere på fornemmeste hvis. Alle tre kunne nok optræde i en hovedrolle på de fleste landshold. Mentz skubber på og kørte sig i pointene sidste sæson. længere nede på listen er det ligeledes skarp konkurrence om den fremtidige kaptajn rolle. Bilberg og Lykke (26) var længe set til at skulle være det næste store, men Kruse og Ørsted er virkelig superstjerner in spe.



Der er ikke de store ændringer i denne kategori, hvor ældre super bakkesprintere ikke levner noget hos de unge kommende håb. Den unge Brejner-Nielsen er der ikke plads til endnu.



Det er en noget lille pulje af flade brostensrytter når der søges på 93 i brosten. 49 styks. Det må dog siges at der er mange fine ryttere i mellem. Veka har også et medaljehåb til rådighed i den 22-årige Lorenzen. Der må blive noget af de ypperste om en del sæsoner.



Rytteren er der, men jeg har ikke helt kunne få det til at lykkedes i bakke-bro løbet de sidste par sæsoner. Der er et stykke ned til de 25 årige der ikke optræder på den komplette liste endnu!! Øjnene bør også rettes ned på U23 rytterne, hvor der er en kæmpe bredde.



Ewert fik en sølvmedalje sidste sæson. Kan det lade sig gøre igen? Den store bredde af aldrene ryttere er i frit fald og køre for fuld skrue i mange af 2. divisionerne.



TeamSolex

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2993
  • Training a NewGen with Dr._Andrei_Mikhailov
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #322 on: June 17, 2017, 01:52:07 am »
Fortsat...














Veka

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 533
  • Salpeters
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #323 on: June 22, 2017, 04:01:08 pm »
Sæson 33 U23 lister



Svendsen ser spændende ud, men er alligevel et stykke fra de allerbedste gennem tiden. Fik en 2. plads på U20, og der er forventninger til ham igen. Kæmper lidt med lav teknik, men med rette talent, kan han blive en til fremtiden.



Her er det 21. årige Alex Jepsen der skal holdes øje med. Han bliver med den rette træning måske endnu bedre i bjergbakke kategorien.



Laustsen nr. 2 på All time listen lige efter Ratchke. Jespersen nr. 6. Ydermere er Laustsen nr. 2 i U23 Dreamteam brostenskategorien, her er Jespersen nr. 7 og Harboe nr. 10. Nr. 1 er også dansker, nemlig Esben Lorenzen i de flade brosten.



Esben Lorenzen nr. 1 på alltime ranking DK foran Tim Krogh og Jimmy Eriksen. Desuden nr. 1 på dreamteam som nævnt ovenfor. En sand mester i svøb. Det ser også ud til at han er hos det rigtige hold, Bolaverde. Måske en anelse mere erfaring havde været ønskeligt, men dog ikke alarmerende.



De herrer Riis og Bollhorn er nr. 9 og 10 på dreamteam U23 sprint. Begge ser sprøde ud til U23 holdet.



Vi kan ikke være gode til det hele. En disciplin hvor vi bestemt halter lidt.



Igen noget hvor vi bare skal forsøge at skrabe lidt sammen. Det halter lidt her.



Det er godt der kun er et rent bjergløb i år. Vi må håbe de næste generationer kan rette lidt op på det.



Det ser fornuftigt ud med Breinholt. Han ligger faktisk ret godt på Alltime listen, så ham kan vi nok godt forvente lidt af.



Jarl Andresen topper Dreamteam U23 listen, og er nr. 6 på vores all time ranking DK. Han er meget alsidig, da han både kan køre nedkørsel, bakker og flad vej.
« Last Edit: June 22, 2017, 06:22:14 pm by Veka »

TeamSolex

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2993
  • Training a NewGen with Dr._Andrei_Mikhailov
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #324 on: July 07, 2017, 01:51:41 am »
U20 GV Sæson 33 - efter draft2

U20 pulje: 57 ryttere

SPRINT
Heinz Müthel1958.19Valderend
Kjeld Borre1957.85Shopitos_Cycling
Kenneth Pultz1957.25TeamTimidus
Andreas Løvkvist1956.74Salpeters
Andreas Forssling1954.39Valderend
Lars Blaaberg1953.49ProSCycling
Morten Lerche1953.29cillaro
Jim Skjødt1952.24ProSCycling
Magnús Bay-Jørgensen1951.62demoledores
Lars Pinar1950.60CyanideCN_
Helge Christianshåb1949.95HumlaCC
HILL - SPRINT
Heinz Müthel1956.44Valderend
Lars Pinar1952.30CyanideCN_
Hjalte Ullrich1951.67TeamSolex
Magnús Bay-Jørgensen1951.46demoledores
Kurt Bathum1951.30goldoniteam
Terkel Eichler1950.79savatage
Jonas Hansen1950.22DreamTeamYvonne2
Andreas Forssling1949.83Valderend
Håkon Odgaard1948.48SkyNuno
Kenneth Pultz1948.33TeamTimidus
Lars Blaaberg1948.20ProSCycling
COBBLESTONE
Jim Skjødt1953.85ProSCycling
Michel Beukel1952.20ProSCycling
Bjørn Ankerstjerne1950.35Teleast
Malthe Jacobsen1949.10LaFieraChurretes
Heinz Müthel1948.68Valderend
Andreas Løvkvist1947.95Salpeters
Jesper Reynisson1947.75LægerHeltUdenGrænser
Matthias Metzchen1947.23LægerHeltUdenGrænser
Håkon Odgaard1946.70SkyNuno
Kurt Bathum1946.63goldoniteam
Mikkel Frisch1945.23Capernaum
COBBLESTONE - HILL
Malthe Jacobsen1953.48LaFieraChurretes
Kurt Bathum1952.26goldoniteam
Håkon Odgaard1952.22SkyNuno
Jesper Reynisson1950.63LægerHeltUdenGrænser
Amdi Strandby1950.18LægerHeltUdenGrænser
Heinz Müthel1949.61Valderend
Bjørn Ankerstjerne1949.13Teleast
Simon Rynning1948.83LægerHeltUdenGrænser
Matthias Metzchen1948.52LægerHeltUdenGrænser
Terkel Eichler1948.38savatage
Patrick Kiener1947.70Salpeters
HILL
Peter Fjordblink1955.40lancelot
Kurt Leander1954.68Pitisito
Heinz Müthel1953.40Valderend
Malthe Jacobsen1953.12LaFieraChurretes
Jim Abildgren1952.24LægerHeltUdenGrænser
Hjalte Ullrich1952.21TeamSolex
Sonny Hansen1952.04SFA
Kurt Bathum1951.72goldoniteam
Jimm Dalgas1950.66RealityCyclists
Simon Rynning1950.27LægerHeltUdenGrænser
Nicky Carlsen1950.16PipiolosTeam
MOUNTAIN - HILL
Jonas Hansen1954.80DreamTeamYvonne2
Jonas Serup1953.71escartines_neverdie
Charlie Poulsgaard1953.64TeamNextGeneration
Malte Grøn1953.63cillaro
Kim Abilholdt1953.18Guapis
Fredrik Eisenhardt1951.56TeamKongGeorg
Joakim Bechmann1951.47Corsari
Jimm Dalgas1951.28RealityCyclists
Benjamin Wozniacki1950.95TeamSolex
Asbjørn Mathiasen1950.89Guapis
Leon Garnæs1950.75teamsophia
MOUNTAIN
Morten Lerche1960.70cillaro
Jarl Sundtoft1959.90TeamKongGeorg
Gunner Loehr1959.60Team_Boogie_Woogie
Asbjørn Mathiasen1959.25Guapis
Charlie Poulsgaard1958.75TeamNextGeneration
Mikkel Frisch1957.55Capernaum
Morten Sandbeck1957.35VtyCycling
Joakim Bechmann1956.90Corsari
Malte Grøn1955.25cillaro
Benjamin Wozniacki1955.10TeamSolex
Jonas Hansen1954.90DreamTeamYvonne2
GRIMPEUR
Asbjørn Mathiasen1964.32Guapis
Charlie Poulsgaard1961.01TeamNextGeneration
Cristoffer Mørkeberg1960.59Guapis
Mikkel Frisch1960.43Capernaum
Jonas Hansen1960.11DreamTeamYvonne2
Joakim Bechmann1959.33Corsari
Gunner Loehr1959.00Team_Boogie_Woogie
Morten Lerche1958.72cillaro
Malte Grøn1958.57cillaro
Morten Sandbeck1958.18VtyCycling
Jonas Serup1957.93escartines_neverdie
TIME TRIAL
Mikael Fohlmann1964.17TeamSolex
Robert Hjorth1961.03teamsophia
Leon Garnæs1958.38teamsophia
Mathias Nicolaisen1955.48Lugnanese
Kenneth Pultz1954.02TeamTimidus
Jimm Dalgas1953.05RealityCyclists
Andreas Løvkvist1953.01Salpeters
Nicolas Eichler1951.83RomeoTreak
Peter Fjordblink1950.26lancelot
Benjamin Wozniacki1949.85TeamSolex
Henrik Algreen1949.69TeamSolex

Capernaum

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #325 on: July 07, 2017, 02:14:06 am »
Awesome. I was about to do the update, and then noticed you already had it done. Looks better your way :)
Looks like we ended up getting some good riders in this draft.

TeamSolex

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2993
  • Training a NewGen with Dr._Andrei_Mikhailov
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #326 on: July 07, 2017, 11:41:56 am »
This was a pretty good week for the generation33  ;)

Kazistuta

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1153
  • Team_Boogie_Woogie
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #327 on: July 08, 2017, 10:10:34 am »
Plenty of promising riders in this draft, sadly not all of them was drafted. And of course I wasn't satisfied with my own pick :D

Capernaum

  • Newbie
  • *
  • Posts: 13
    • View Profile
Re: Danske ryttere | GV Lists
« Reply #328 on: August 11, 2017, 01:58:59 pm »
U21 UPDATE

HILLS
1°   Kurt Leander   19   58.76   CerrazoB
2°   Peter Fjordblink   19   58.18   lancelot
3°   Malthe Jacobsen   19   56.62   bronx
4°   Jim Abildgren   19   56.54   LægerHeltUdenGrænser
5°   Sonny Hansen   19   55.94   SFA
6°   Kurt Bathum   19   55.67   goldoniteam
7°   Tommi Grøn   19   55.10   TeamSolex
8°   Heinz Müthel   19   54.50   Valderend
9°   Patrick Kiener   19   54.29   HotWheels
10°   Amdi Strandby   19   53.93   LægerHeltUdenGrænser


SPRINT
1°   Heinz Müthel   19   61.87   Valderend
2°   Kjeld Borre   19   61.53   Shopitos_Cycling
3°   Andreas Løvkvist   19   61.18   ProSCycling
4°   Paw Snedker   19   60.03   ProSCycling
5°   Kenneth Pultz   19   59.72   wielerclubklavertien
6°   Andreas Forssling   19   58.07   Valderend
7°   Lars Blaaberg   19   57.60   ProSCycling
8°   Artur Dalager   19   56.92   ProSCycling
9°   Kaspar Brudvig-Hansen   19   55.16   LecheGAZA
10°   Morten Lerche   19   54.99   cillaro


HILL SPRINT
1°   Heinz Müthel   19   59.02   Valderend
2°   Lars Pinar   19   54.20   VodkaCyclingTeam
3°   Kurt Bathum   19   54.19   goldoniteam
4°   Magnús Bay-Jørgensen   19   52.83   demoledores
5°   Paw Snedker   19   52.67   ProSCycling
6°   Andreas Forssling   19   52.66   Valderend
7°   Terkel Eichler   19   52.48   savatage
8°   Jonas Hansen   19   52.17   TeamNextGeneration
9°   Kasper Bech   19   52.00   ALACRANES
10°   Cristian Rath-Friis   19   51.47   TeamDempseyWeiss


COBBLESTONE
1°   Matthias K.Jessen   19   63.55   Rekutxu
2°   Lucas Skjødt   19   57.98   TeamDempseyWeiss
3°   Jim Skjødt   19   56.85   Mecatoneuno99
4°   Michel Beukel   19   54.93   LecheGAZA
5°   Kasper Bech   19   54.65   ALACRANES
6°   Kaspar Brudvig-Hansen   19   54.60   LecheGAZA
7°   Nicky Dyrendal   19   54.15   Mecatoneuno99
8°   Paw Snedker   19   53.85   ProSCycling
9°   Jarl Muntrup   19   53.35   FCNibbixwoud
10°   Bjørn Ankerstjerne   19   52.60   Teleast


COBBLE HILLS
1°   Malthe Jacobsen   19   58.21   bronx
2°   Kurt Bathum   19   56.26   goldoniteam
3°   Amdi Strandby   19   55.75   LægerHeltUdenGrænser
4°   Lars Lauritzen   19   55.65   PuertollanoTeam
5°   Håkon Odgaard   19   55.57   SkyNuno
6°   Tommi Grøn   19   54.92   TeamSolex
7°   Jarl Muntrup   19   54.70   FCNibbixwoud
8°   Kasper Bech   19   54.37   ALACRANES
9°   Kurt Leander   19   53.95   CerrazoB
10°   Joachim Lytken   19   53.74   LægerHeltUdenGrænser


MOUNTAIN
1°   Morten Lerche   19   64.30   cillaro
2°   Jarl Sundtoft   19   64.25   TeamKongGeorg
3°   Gunner Loehr   19   63.55   Goats
4°   Asbjørn Mathiasen   19   63.05   Guapis
5°   Charlie Poulsgaard   19   62.90   TeamNextGeneration
6°   Morten Sandbeck   19   61.95   VtyCycling
7°   Mikkel Frisch   19   61.25   Guapis
8°   Benjamin Wozniacki   19   59.70   Val_team
9°   Joakim Bechmann   19   59.40   Goats
10°   Esben Breschel   19   58.55   kalroslyteam


MOUNTAIN HILLS
1°   Jonas Hansen   19   57.76   TeamNextGeneration
2°   Charlie Poulsgaard   19   56.74   TeamNextGeneration
3°   Malte Grøn   19   56.26   cillaro
4°   Jonas Serup   19   56.16   CataTeamCycling
5°   Kim Abilholdt   19   55.98   Guapis
6°   Benjamin Wozniacki   19   54.50   Val_team
7°   Jimm Dalgas   19   54.45   HJT
8°   Fredrik Eisenhardt   19   54.26   TeamKongGeorg
9°   Joakim Bechmann   19   54.23   Goats
10°   Asbjørn Mathiasen   19   53.77   Guapis


GRIMPEUR
1°   Asbjørn Mathiasen   19   68.12   Guapis
2°   Jimmi Odbjerg   19   65.30   Trasgus2013
3°   Charlie Poulsgaard   19   65.26   TeamNextGeneration
4°   Cristoffer Mørkeberg   19   65.12   Guapis
5°   Mikkel Frisch   19   64.24   Guapis
6°   Jonas Hansen   19   63.16   TeamNextGeneration
7°   Gunner Loehr   19   62.98   Goats
8°   Morten Sandbeck   19   62.84   VtyCycling
9°   Morten Lerche   19   62.56   cillaro
10°   Joakim Bechmann   19   61.74   Goats


TIME TRIAL
1°   Mikael Fohlmann   19   67.87   TrailRunners
2°   Robert Hjorth   19   65.47   TrailRunners
3°   Leon Garnæs   19   60.28   teamsophia
4°   Marc Draiby   19   58.88   Capernaum
5°   Michel Sommer   19   58.69   Capernaum
6°   Jeppe Rødsgaard   19   57.29   PuertollanoTeam
7°   Kenneth Pultz   19   56.84   wielerclubklavertien
8°   Mathias Nicolaisen   19   56.63   Lugnanese
9°   Nicolaj Hansen   19   55.71   GernikaHorobetz
10°   Jimm Dalgas   19   54.05   HJT


PUNCHEUR
1°   Kurt Leander   19   59.23   CerrazoB
2°   Patrick Kiener   19   58.30   HotWheels
3°   Amdi Strandby   19   58.16   LægerHeltUdenGrænser
4°   Tommi Grøn   19   58.15   TeamSolex
5°   Jonas Hansen   19   56.49   TeamNextGeneration
6°   Kurt Bathum   19   56.29   goldoniteam
7°   Malthe Jacobsen   19   56.22   bronx
8°   Sonny Hansen   19   54.39   SFA
9°   Georg Stanley   19   54.10   Elmurolegendario
10°   Jim Abildgren   19   53.96   LægerHeltUdenGrænser