Author Topic: GV Landsholdet  (Read 98 times)

Veka

  • Newbie
  • *
  • Posts: 10
    • View Profile
GV Landsholdet
« on: May 11, 2019, 03:03:54 PM »
Tak for valget. I lighed med tidligere vil jeg forsøge at lave GV lister. Der er dog intet sammenligningsgrundlag, men alligevel lidt sjovt. Jeg syntes det ser meget fornuftigt ud, med top i de fleste kategorier, men sæsonen må vise hvorvidt vi er konkurrencedygtige.

Bakke:

1°   Alex Riis   20   65,40   Astanadena
2°   Asger Anthonisen   20   63,47   VeganPower
3°   Fredrik Eisenhardt   20   63,32   LosHombresDeMM
4°   Kasper Finnemann   20   63,02   Oska
5°   Eskild Bramming   20   62,85   DeRodeVod
6°   Asbjørn Hass   20   61,96   TeamKongGeorge
7°   Finn Dahl   20   61,34   FaustoScoppi
8°   Henrik Gregersen   20   60,58   Nibbixwoud
9°   Valdemar P.Larsen   20   60,51   VeganPower
10°   Henrik Harboe   20   60,45   FrancTeam

Cobble-hills

1°   Mathias Dyrendal   20   60,21   Atlantico
2°   Jens-Jørgen Bertelsen   20   59,89   LosHombresDeMM
3°   Terkel Thorsen   20   58,97   SoldiersFromAbove
4°   Marc Rønnedal   20   58,30   TeamTimidus
5°   Daniel Hertz   20   58,16   ProSCycling
6°   Jørgen Hvistendahl   20   58,10   LosHombresDeMM
7°   Tim Jessen   20   57,88   SoldiersFromAbove
8°   Laurits Grandahl   20   57,81   SoldiersFromAbove
9°   Esben Stokholm   20   57,50   Codex
10°   Mattias Kragh   20   57,11   SoldiersFromAbove

Cobble

1°   Rolf Harboe   20   69,60   TeamTimidus
2°   Kasper Moe   20   68,55   TeamTimidus
3°   Anders Jørgensen   20   67,68   Lemarche
4°   Malthe Friis-Jensen   20   67,15   TeamTimidus
5°   Filip Skurk   20   67,10   TeamTimidus
6°   Flemming Vadstrup   20   66,95   TeamTimidus
7°   Ken Bork   20   66,73   TeamTimidus
8°   Tim Jessen   20   66,15   SoldiersFromAbove
9°   Christoffer Øhrwald   20   65,65   SoldiersFromAbove
10°   Markus Hønborg   20   65,03   KrusåKøllebøllerne


Sprint

1°   Nicholas Nyström   20   67,78   QuintoYtapa
2°   Matthias Frydenvang   20   67,26   ProSCycling
3°   Søren Mariager   20   66,51   TeamSolex
4°   Dirch Nissum   20   66,31   TeamTimidus
5°   Mattias Bollhorn   20   66,00   Flyvende_hjul
6°   Casper Brydegård   20   65,96   TeamSolex
7°   Hjalte Munch-Petersen   20   65,76   TeamTimidus
8°   Kasper Lindbjerg   20   65,27   TeamSolex
9°   Arthur Thorsfeldt   20   64,57   ProSCycling
10°   Arthur Næsvang   20   64,38   Periquitos

Hill-sprint

1°   Frederik Jeppesen   20   63,14   ProSCycling
2°   Mads Pedersen   20   62,85   TeamSolex
3°   Tais Ellevang   20   59,84   ProSCycling
4°   Asbjørn Borre   20   58,98   eaglesOFcarthage
5°   Ken Steen   20   58,67   TeamSolex
6°   Arthur Egedahl   20   58,26   souillère
7°   Heinz Kolby   20   58,02   LosHombresDeMM
8°   Esben Stokholm   20   57,46   Codex
9°   Søren Mariager   20   57,27   TeamSolex
10°   Esben Grünfeld   20   57,13   azerite

Mountain

1°   Renè Holmdal   20   71,15   TeamSalpeter
2°   Matti Tjalve   20   67,10   TeamSalpeter
3°   Bjarke Stougaard   20   66,75   TeamSalpeter
4°   Sonny Nilsson   20   66,70   CatalunyaKricks
5°   Phillip Àrnason   20   66,45   Caracoles
6°   Fredrik Pander   20   65,70   TeamSalpeter
7°   Kasper Hougaard   20   64,90   Bergersfeldt
8°   Nicolai Erecius   20   64,60   Flyvende_hjul
9°   Gunnar Valnæs   20   64,25   TeamSalpeter
10°   Pelle Beck-Sørensen   20   64,05   CopenHell

Mountain-hills

1°   Renè Holmdal   20   67,22   TeamSalpeter
2°   Gunnar Valnæs   20   62,32   TeamSalpeter
3°   Asger Anthonisen   20   62,19   VeganPower
4°   Ricky Mølgaard   20   61,03   SoldiersFromAbove
5°   Pelle Beck-Sørensen   20   60,95   CopenHell
6°   Mathias Steinmann   20   59,54   TeamSalpeter
7°   Nicholas Snedker   20   59,21   Codex
8°   Kasper Hougaard   20   58,87   Bergersfeldt
9°   Pelle Arnholm   20   58,58   ProSCycling
10°   Christoffer Valgren   20   58,54   CopenHell

Grimpeur

1°   Phillip Àrnason   20   73,58   Caracoles
2°   Renè Holmdal   20   72,76   TeamSalpeter
3°   Sonny Nilsson   20   71,10   CatalunyaKricks
4°   Matti Tjalve   20   69,84   TeamSalpeter
5°   Nicolai Erecius   20   69,80   Flyvende_hjul
6°   Nicolai Philipsen   20   67,58   KrusåKøllebøllerne
7°   Jonatan Herrested   20   67,28   SoldiersFromAbove
8°   Gunnar Valnæs   20   67,10   TeamSalpeter
9°   Simon Knoth   20   67,08   LosHombresDeMM
10°   Kasper Hougaard   20   66,50   Bergersfeldt

CLM

1°   Benny Andresen   20   74,88   Absyntt
2°   Gustav Egø   20   71,36   Handest
3°   Magnús Kissow   20   70,21   Absyntt
4°   Kaspar Elmholt   20   69,83   ChessPower
5°   Torben Bjerre   20   69,45   WorldCiclyng
6°   Troels Stuhr   20   68,01   PoulnikovTeam
7°   Asger Arensbak   20   66,65   Handest
8°   Filip Diemer   20   66,35   PoulnikovTeam
9°   Malthe M.Iversen   20   66,25   Handest
10°   Espen Ljungberg   20   65,31   Saa
« Last Edit: May 11, 2019, 03:05:27 PM by Veka »